| Kategorie: Toner
Tagi: toner toner hp p1102
10 lutego 2016, 12:36
Regeneracja to ponowne użycie oryginalnego, ale już pojemnika bez tuszu, wyczyszczenie go, wypełnienie tonerem i ponowne wsadzenie do drukarki. Często jest tak, że części tych tonerów HP p1102, które wymagałyby wymiany, są dalej wykorzystywane, co prowadzi do gorszej jakości wydruków, ale też innych kłopotów, np. ciągłego zacinania się papieru. Spowodowane jest to tym, że producent, chcąc utrzymać niską cenę teoretycznie zapomina, że kasetę z tonerem można znowu napełniać bez wymiany części, ale jedynie wtedy gdy nie była ona intensywnie wykorzystywana. Z reguły po maksymalnie trzech powtórnych napełnieniach i wykorzystaniu wiele mechanicznych elementów ruchomych można wyrzucić do śmietnika.
Bardzo często zamienniki tonerów są wytwarzane w zakładach od lat zajmujących się produkcją tonerów, a nie regenerowane domowymi sposobami. Do wytworzenia tonerów refabrykowanych używa się również części używane, ale jedynie wtedy, gdy nie są one bardzo zużyte, bo te natychmiast wymienia się na nowe.
Fabryki wytwarzające tonery refabrykowane skupują kasety do drukarek laserowych i natychmiast rozkładają je na części, które są sortowane i w ciągłej kolejności dostają się na linię produkcyjną. Po złożeniu i napełnieniu nowy toner HP p1102 jest zwykle poddawany rygorystycznym testom dotyczących jakości.